? ELASTYCZNOŚĆ? RACZEJ JEJ BRAK – Każda organizacja się zmienia, ewoluuje. Nie się się zabezpieczyć przed każdym problemem, który może zaistnieć. Warto zainwestować w budowanie długotrwałych relacji z dostawcą, w której każda strona zyskuje, a współpraca jest elastyczna.

? FANTAZJA DOSTAWCY zamiast ZAMAWIAJĄCEGO – Firmy często dowiadują się jak powinien wyglądać proces zakupu oprogramowania od dostawców. Ponieważ nie mają innego pomysłu i nie są w stanie ocenić, czy taki proces jest najlepszy dla nich, to przyjmują czasem karkołomne/złożone/nieadektwatne propozycje dostawców. Tymczasem sposób zarządzania projektami jest elementem modelu operacyjnego i powinien być dopasowany do sposobu tworzenia i dostarczania wartości.

? GLOBALIZACJA  – często w lokalnych firmach lub oddziałach próbuje się adoptować rozwiązania globalne, które na lokalnym podwórku kompletnie nie zadziałają jeśli nie weźmie się pod uwagę litery A i H.

? HAK  albo kotwica jak kto woli –  brak zakotwiczenia systemu w w architekturze przedsiębiorstwa. Większość organizacji zmienia się z dnia na dzień. Bez architektury przedsiębiorstwa systemy są oddzielnymi wyspami przechowującymi zdublowane dane, podobna praca może być wykonywana w kilku działach, a zmiany utrudnione, bo od nowa trzeba robić analizę. 


Twój ekspert od umów IT.
Renata W.Lewicka ?

? więcej w trakcie Szkolenia Szkolenia eduFuturo S „Dobre Praktyki w umowach IT” Karolina Murawska. Szkolenie już w maju!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.